Když se jóga potká s dechem...
Propojí se tělo s duchem!

středa 23.8.2023

od 18:30 do 21:30 hodin

Dům osobního rozvoje Maitrea v Týnské uličce, Praha 1

Jestli sis alespoň jednou odpověděl*odpověděla „ANO“, je na čase se posunou, udělat krůček dál. Věříme, že tahle událost je pro Tebe skvělou cestou. 

>> Spojili jsme se dohromady a vytvořili něco naprosto nádherného. <<

Setkání na němž se potkává jóga, vědomý dech a intuitivně tvořená hudba pro tuto událost.

Chceš vědět víc? Pak čti dál.

⇣⇣⇣

POHYBEM POD POVRCH

Viki Tě skrze jógové pozice „asány“ provede do samého středu Tvého těla. Jejím heslem je: Bez pohybu není život a co se nehýbe, to zatuhne! Vědomý pohyb je cestou ke klidné mysli. V plné pozornosti můžeme vnímat jemné signály našeho těla a za pomocí delších výdržích v pozicích uvolňujeme napětí. Nejen ve fyzickém, ale i emočním těle. Když tyto blokády uvolníme, rozproudíme tak naší životní energii, a to je startovní pozice pro zázraky. Viki na svých lekcích ukazuje druhým to, že čeho jejich tělo nebylo schopné dnes, může být zítra jinak.

DECHEM DO HLOUBEK SVÝCH

Tak jako vítr dokáže očistit Zemi, i dech dokáže spustit vnitřní úklid v našem těle. Existuje mnoho dechových praktik, které uvolní naše myšlenky, spustí naší tvořivost, podpoří bdělost v přítomném okamžiku a v neposlední řadě posílí propojení se sebou samými. Stačí nasednout na vlnu dechu a ocitneme se v prostředí, které je pro nás tak akorát nachystané. Vědomou praxí rozpustíme napětí nejen v našem fyzickém těle ale i těch dalších. Stačí si zadat svůj záměr a oddat se nádechu a výdechu. 

HUDBA PRŮVODCEM

Hudba je hraje v našem setkání významnou roli. Podpoří cestu do hloubek svých ať při vedené jógové praxi, tak dechové terapii. Dan se dokáže nacítit na skupinu a vytvořit jedinečnou symfonii pomocí hudebních nástrojů jako jsou flétny, handpan, didgeridoo, tibetské mísy a ladičky, harfa, harmonika a samozřejmě chrastidla.

JAKÉ BY TO BYLO VYUŽÍVAT SVÉ TĚLO V PLNÉ POZORNOSTI? ANEB CO TI SETKÁNÍ MŮŽE PŘINÉST?

Vnímáme, jak jedinečný může být tento zážitek. Chceš-li se zamilovat do svého života? Pojď dál!
⇣⇣⇣

Každé setkání s vědomým dechem je individuální a jedinečné!
Tato cesta je určena všem, kteří se chtějí posunout ve svém životě. Najít nové cesty, vystředit se a napojit se na plně vědomé bytí.
Není důležité, jestli jsi jógou nebo vědomou dechovou praxí nebolíbený*nebolíbená.
Tvůj zájem a nadšení pro věc, je ze všeho nejvíc!

KDO TĚ SETKÁNÍM PROVEDE?

Viki May

~ certifikovaná instruktorka jógy

V životě Viktorie je pohyb neodmyslitelnou součástí. Od dětství se věnovala gymnastice, atletice, koním, lezla, potápěla se, jezdila na kole a skákala padákem. Až nakonec zvítězila jóga a tanec. K tomu si svůj pohyb ještě pojistila pejskem, aby mohla nachodit denně několik kilometrů při společných vycházkách. Jejím hlavním záměrem, je ve druhých probudit zájem o své vlastní tělo. Naučit se ho vnímat a pozorovat, ne v odrazu v zrcadle, ale vnitřně. Tělo nám denně vysílá několik signálů, a to jen my jim ne vždy umíme naslouchat. Nejvíc jí na její praxi s klienty baví to, že každé tělo je originál a v tom tkví její zápal a nadšení pro cvičení jógy.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Breathwork je určený všem, kteří chtějí změnit svůj život. Jsou zde jistá zdravotní omezení, kontraindikace, se kterými je dobré se seznámit. Celý výčet těchto onemocnění nalezneš v ÚVODNÍCH INFORMACÍCH k breathwork. 

Pokud si nejsi jistý* jistá, kontaktuj mě, a domluvíme se, zda je pro Tebe breathwork nyní vhodný. 

Breathwork, nebo-li vědomá dechová praxe je vhodná i pro začátečníky, lidi kteří nemeditují, a ani se doposud s vědomým dechem nesetkali. Během setkání Tě s technikou dechu seznámím a vše Ti vysvětlím. 

Dýchání probíhá po celou dobu vleže na zádech. Pokud Ti je ležení nepohodlné, nebo Tě bolí záda, můžeš sedět se zapřenými zády, nebo tě vypodložíme dekou či polštářky, pro Tvé plné pohodlí. 

Budeš potřebovat hlavně SEBE! Dále nějakou podložku, jogamatku a pohodlné oblečení. Pro nerušený prožitek dechové části setkání, si můžeš donést šátek nebo masku na oči.  Ostatní pro Tebe bude nachystané na místě (deka a polštářek). 

MHD: Tram 5, 8, 14 – stanice Dlouhá třída. Metro A/B – stanice Můstek nebo tram 17, 18 – stanice Staroměstská.

AUTEM: V okolí je modrá rezidentská zona. Parkování (placené) možné jedině v OC Kotva, Palladium nebo Rudolfinum (mimopražským doporučujeme nechat vůz na parkovištích P+R a dojet k nám metrem). Před domem MAITREA je možné jen krátkodobé zastavení pro vystoupení a vyložení.

Rozhodně, pozice a pohyby budou pečlivě vysvětleny a Viki vynaloží veškeré úsilí, aby  zajistila bezpečné postavení v pozicích především u těch, kteří cvičí jógu poprvé.

V případě dalších dotazů Ti je ráda zodpovím na e-mailu boziva@boziva.cz.

DETAILY AKCE

STŘEDA 23.8. 2023

– ZAČÁTEK OD 18:30 –

MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1

– kousek od Staroměstkého náměstí

 

Jogově – hudební – dýchánek

23. 8. od 18:30 hod.

~ setkání zahrnuje ~

✅ 60 minutovou jogovou praxi

✅  seznámení s technikou dechu breathwork

✅  60 minutový vedený breathwork

✅ po celou dobu živý hudební doprovod

✅ závěrečné ukotvení a návrat tady a teď

✅ možnost sdílení Tvých prožitků

 

🍎 

v ceně jsou zahrnuté nápoje a drobné občerstvení 

 

🧘🏻‍♀️ 

přines si prosím svou jógamatku, deka a polštářek pro Tebe budou nachystány již na místě 

 

⏰

doba trvání 3 hodiny

 

cena 2.323 Kč *)

 

* )Registrací dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů!


PŘED TÍM, NEŽ SE REGISTRUJEŠ, PREČTI SI, PROSÍM, ÚVODNÍ INFORMACE!


Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Michaela Soukalová, www.boziva.cz) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na odkaz „Odhlásit se“ v každé zaslané zprávě. Celé znění zásad ochrany osobních údajů si můžete přečíst zde.

Vaše zpětné vazby...

"Bylo skvělým rozhodnutím přidat se na online Breathwork právě k Míše. Před setkáním jsem e-mailem dostala vyčerpávající informace ohledně přípravy a po laskavou podporu. Během dýchání jsem si připadala jak na vlnách oceánu a díky příjemnému hlasu Míši, který byl pro mě majákem, jsem mohla bezpečně plout. Užívala jsem si skvělou hudbu, která prohlubovala můj prožitek. Bylo to vzrušující. V dalších dnech mě mile překvapilo, jak jsem na hluboké úrovni v těle cítila rovnováhu a vnitřní důvěru. Těším se na příští dýchánek, kterým si zase doplním zdroje a hluboce se uvolním. To mi totiž jako mámě dvou dětí pomáhá v dobrém naladění. Děkuji."
Zuzana S.
"Breathwork otvírá na mnoha úrovních a vlastní zkušenosti s BW se nic nevyrovná. Pokud chcete i vy objevovat neznámo, dopřejte si vedle sebe parťáka, který vám pootevře brány a navíc vám jistí záda. Míša ten dar v sobě zaručeně má. Děkuji."
Zuzana B.