Co je breathwork?

Vědomá a velmi bezpečná práce s dechem. Jednoduchou technikou dokážeme měnit náš emocionální a fyzický stav. Dechem můžeme ulevit sami sobě od nepříznivých prožitků, emocí, stresu, a tím najít cestu sami k sobě.

 

Během breathwork se dostáváme do hlubokého uvolnění, do míst, kde se potkává vědomí s nevědomím. Zde nastává samoléčebný proces. Můžeme uvolnit napětí v těle, ve svém životě, prodýchat aktuální prožitky, ale i dávné životní situace a mnoho jiného. Stačí se oddat a nemít očekávání. Vše, co je pro nás nachystáno, co už můžeme uvolnit, můžeme s výdechem poslat ze svého života pryč…

 

Dech podporuje naši transformaci. Často se můžeme ocitnout v situacích, kdy si nevíme rady, nemůžeme nalézt řešení. Hlava mluví, srdce cítí, ale nedokáží se spolu domluvit. V těchto chvílích se dech může stát naším průvodcem.

 

Skrze terapeutický dech můžeme..

Jak probíhá breathwork sezení?

Předně si domluvíme místo konání. Může to být u vás doma, v bezpečném prostředí nebo v mém prostoru. Projdeme si i vaše záměry, co vás k individuálnímu setkání přivádí a jaké jsou vaše požadavky. Podle toho sestavím průběh. Je mi dosti známé, že v den konání přichází nejvíce nečekaného a tak se vše může udát naprosto jinak. Vše je tak, jak má být. 

V domluvený den se sejdeme, nejprve si projdeme aktuální prožitky a co se změnilo. Stále je čas a prostor na spontánnost a úpravu průběhu. Po společném dýchánku následuje 14 denní integrační podpora. V tuto dobu máte moji podporu pro nečekané prožitky, propady, uzemnění a podobně. Po 14 dnech si dáme integrační schůzku (telefonicky nebo video hovorem), kde si projdeme vaši ušlou cestu. Zejména, jak se vám podařilo zakomponovat nové prožitky a uvědomění, jež se vynořily během breathwork.

Jaká je technika dechu?

Při terapii vědomým dechem používáme techniku zvanou – spojený vědomý dech.

 

Využíváme fyziologie dechu, kdy výměnou nádechu a výdechu dojde k otevírání buněk a k nastolení procesu samoléčení. Nyní můžeme vydechnout nezpracované emoce, události nebo uvolnit napětí. Dýcháme doširoka otevřenými ústy, kdy nadechujeme do celého těla. Při dýchání neděláme žádné pauzy (proto spojený vědomý dech). Tempo dechu si každý volí sám podle sebe. Nedýcháme moc rychle, aby tělo nedošlo až do stavu hyperventilace.

 

Po celou dobu si sami určujeme tempo dechu, můžeme umocnit nebo naopak zmírnit své prožitky.

Benefity spojeného vědomého dechu?

Dech je velice mocným nástrojem pro náš seberozvoj, pro posun v našem životě.

 

Velmi dobře nám ukáže, jak žijeme, pomůže nám nahlédnout na svět i na náš život z jiné perspektivy.

 

Na této cestě jsme si vlastním terapeutem.

 

Každý si nosíme batoh plný nezpracovaných zážitků, emocí a také přejatých vzorců.

 

Terapeutickým dechem si jednotlivá témata můžeme zpracovat a odložit tak nánosy, které nás tíží.

 

Uvolnit prostor pro nové možnosti.

 

· FYZICKÉ TĚLESNÉ POCITY · 

Uvolnit napětí v našem těle, můžeme se propojit se všemi svými částmi – s duší, srdcem a dalšími, zároveň můžeme zažít pocit propojení se vším – s naší duchovní podstatou.

 

· EMOCE · 

Prodýchat aktuální dění ve svém životě, můžeme se dostat do minulosti, do plně neprožitých událostí, můžeme se dostat i mnohem dál – do svého dětství, příchodu na svět, ale i do minulých životů.

 

· KREATIVITA · 

Během terapeutického dýchání se může rozproudit naše kreativita – můžeme najít nové pohledy na různé situace, mohou přijít nové nápady na nové projekty, tvoření.

Co se děje v těle během breathwork?

 

Dechové techniky spouští v těle velice jasné biochemické procesy.

 

Spojený vědomý dech dostává do těla více kyslíku, tělo jej přetváří na oxid uhličitý, za jehož přítomnosti se otevírají buňky. Ty vypouští do krve své zásoby kyslíku. Oxid uhličitý opouští tělo a nahrazuje ho kyslík, čímž se zvyšuje zásaditost krve.

 

Jak krev mění své PH, snižuje se tělesná potřeba kyslíku. Můžeme zadržet dech, ponořit se hlouběji do sebe. Zažít vzduchoprázdno, ve kterém se skrývá uvolnění do tady a teď, do plné přítomnosti. Aktivuje se bdělost, přítomnost a skutečná živost.

 

Vracíme se ke spojenému dechu. Aktivujeme svůj endokrinní systém, nervový systém, do těla se uvolňují hormony, energie a elektřina.

 

To se projeví na těle. Za zavřenými víčky můžeme vidět světla, mít vidiny. Je jen na nás, jak hluboko budeme chtít jít.

 

Dech je jako průvodce po vlastním těle. Není potřeba jej lámat. Stačí naskočit na vlnu nádechu a výdechu.

 

Vědomý dech má mnoho přínosů pro tělo. Během dýchání se do krve uvolňuje psychoaktivní látka DMT, která nám pomáhá zpracovat strach, traumatické bolesti. Je to taková vědomá alchymie.

Co můžeme během breathwork zažít?

Během breathwork se dostáváme hlouběji do sebe samých.

Dostáváme se do alfa vln – takového pocitu před tím než usneme, také se dá tento stav nazvat změněným stavem vědomí. Vše si regulujeme sami, svým tempem dechu. Vše máme ve svých rukou. Kdykoliv můžeme z tohoto stavu sami vystoupit.

 

Kam se můžeme na vlně dechu dostat?

Cesta terapeutického dechu je vždy jedinečná, originální. Vlastní vlna dechu nás zavede do sebe samých a nechá nás nahlédnout pod pokličku.

Co pro Tebe mohu udělat? Aneb jaká je má role breathwork

facilitátora?

Po celou dobu Ti budu plně k dispozici, budu držet bezpečný prostor, kde se budeš moci plně uvolnit do svých prožitků.

 

✦ Povzbudím Tě slovem, podržím za ruku, nebo otřu slzičky, když přijdou emoce.

 

✦ Pomohu Ti rozehnat stagnující energii, uvolnit ji, aby mohla plně proudit.

 

✦ Přijdou-li nepříjemné pocity, provedu Tě ke zklidnění, budeš-li málo dýchat – podpořím Tě v dýchání, pomohu Ti se rozdýchat ve Tvém rytmu.

Pro koho je breathwork vhodný?

Pro kohokoliv, kdo chce dobrovolně a ze svého vlastního rozhodnutí zapracovat na změně sebe sama, nebo přispět ke změně svého života.

 

Kdy je potřeba mít se na pozoru a kdy není vhodné

breathwork provádět?

Ačkoliv je dech všem volně přístupný, pro někoho mohou dechové techniky znamenat zhoršení stavu, a proto bychom se měli mít na pozoru.

 

A to zejména při:

➤  psychických onemocněních jako je SCHIZOFRENIE, BIPOLÁRNÍ PORUCHA, PTTSD (post-traumatická stresová porucha)

➤  jiných psychických onemocněních – ÚZKOSTI, DEPRESE, SEBEPOŠKOZOVÁNÍ

➤  v případě užívání léků na změnu chemie mozku – např. ANTIDEPRESIVA

➤  VYSOKÉM KREVNÍM TLAKU, ANEURYSMA (dědičnost)

➤  očních onemocněních – GLAUKOM (zelený zákal), ODCHLÍPNUTÁ SÍTNICE

➤  EPILEPSII

➤  MRTVICI

➤  KARDIOVASKULÁRNÍM ONEMOCNĚNÍ, ANGINĚ PECTORIS, INFARKTU MYOKARDU

➤  DIABETESS

➤  onemocněních ŠTÍTNÉ ŽLÁZY

➤  poruchách SRÁŽLIVOSTI KRVE

➤  OSTEOPORÓZE, REVMATOIDNÍ ARTRITIDĚ

➤  OMEZENÉ KAPACITĚ PLIC

➤  těžké PSYCHOSOMATICKÉ PORUŠE

➤  MIGRÉNĚ

➤  RAKOVINĚ

➤  nedávné OPERACI, máte-li STEHY nebo ZRANĚNÍ – hlavně hrudníku, dutiny břišní a hlavy

➤  TĚHOTENSTVÍ (zejména v I. a III. trimestru)

 

Neznamená to, že u výše uvedených kontraindikací není možné provádět breathwork, jen je potřeba upravit dechové techniky.

 

Během vědomého dýchání se mění PH krve a to může způsobit dočasné zhoršení stavu. Proto je potřeba se předem domluvit, a zmínit případná zdravotní omezení.

 

Pokud si nejste jisti, napište mi na boziva@boziva.cz.

Individuální sezení

🗓️ termín dle domluvy

~ setkání zahrnuje ~

✅ úvod do Tvého tématu

✅ stanovení si záměru pro terapii vědomým dechem

✅  60 – 75 min. vedený breathwork

✅ po 14 dnech integrační schůzka

 

🧘🏻‍♀️ 

osobní setkání  nebo online přes Zoom

 

⏰

2,5 – 3 hodiny

 

🏆

Cena: 3.900 Kč

Zvýhodněný balíček tří sezení

🗓️ termín dle domluvy

~ setkání zahrnuje ~

✅ úvod do Tvého tématu

✅ stanovení si záměru pro terapii vědomým dechem

✅  60 – 75 min. vedený breathwork

✅ po 14 dnech integrační schůzka

 

🧘🏻‍♀️ 

osobní setkání  nebo online přes Zoom

 

⏰

2,5 – 3 hodiny

 

🏆

Cena 9.000 Kč


PŘED TÍM, NEŽ SE REGISTRUJEŠ, PREČTI SI, PROSÍM, ÚVODNÍ INFORMACE!

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Michaela Soukalová, www.boziva.cz) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na odkaz „Odhlásit se“ v každé zaslané zprávě. Celé znění zásad ochrany osobních údajů si můžete přečíst zde.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Breathwork je určený všem, kteří chtějí změnit svůj život. Jsou zde jistá zdravotní omezení, kontraindikace, se kterými je dobré se seznámit. Celý výčet těchto onemocnění nalezneš v ÚVODNÍCH INFORMACÍCH k breathwork. 

Pokud si nejsi jistý* jistá, kontaktuj mě, a domluvíme se, zda je pro Tebe breathwork nyní vhodný. 

Breathwork, nebo-li vědomá dechová praxe, je vhodná i pro začátečníky, lidi kteří nemeditují, a ani se doposud s vědomým dechem nesetkali. Během setkání Tě s technikou dechu seznámím, a vše Ti vysvětlím. 

Dýchání probíhá po celou dobu vleže na zádech. Pokud Ti je ležení nepohodlné, nebo Tě bolí záda, můžeš sedět se zapřenými zády, nebo Tě vypodložíme dekou či polštářky pro Tvé plné pohodlí. 

Osobní setkání probíhá ve studiu na Náměstí Interbrigády 4, Praha 6.

MHD: 

Tram 8, 18 – do zastávky Zelená nebo Lotyšská

Metro A – stanice Dejvická

Vaše reference z cesty vědomým dechem

"Na úvod chci říct, že jsem velmi pragmatický člověk a vždy jsem spoléhal sám na sebe a podporu z vnějšku jsem vždy bral jako nepotřebnou či neúčinnou pro mě. Až do letošního roku, kdy jsem zažil velmi nepříjemné období. Sešlo se ukončení dlouholetého vztahu včetně hluboké zrady od člověka, o kterém jste přesvědčeni, že vás miluje. A k tomu velmi nepříjemné zdravotní komplikace. Ocitl jsem se hodně dole, až jsem zjistil, že nenacházím sílu s tím bojovat sám. Souhrou mnoha okolností jsem znal Míšu, průvodkyni dechem a po několika upřesnění co vše to obnáší, jsem se rozhodl využít tuto možnost pro zklidnění svých myšlenek a dobře jsem udělal. Během rituálu došlo k velkému zklidnění mé mysli, k uvědomení si něčeho, co dlouhé roky nechcete připustit. Díky řízené práci s dechem jsem měl možnost své silné myšlenky upozadit a ty, které celé roky nebyli „připuštěny“ naopak povznést a nalézt odpovědi pro situaci, která vás dostala na dno. Přišlo prozření v tom, co je důležité, že jsem sám sebe dlouho obelhával a jedno z nejdůležitějších sdělení: vše jsi dělal správně k dané situaci a není potřeba stále hledat chybu u sebe. Není to mou příčinou a každému se vrátí, to co dává. Sice pachuť zrady a neupřímnosti od velmi blízkého člověka ve vás dál zůstane, ale vím že to nemá bolet mě. Díky práci s dechem jsem odpustil. Odpustil jsem kvůli sobě abych mohl být dál tím upřímným člověkem, kterým si myslím že jsem a jak mi upřímně dává najevo mé široké okolí. Proto díky mé vlastní zkušenosti, doporučuji nalézt ten prostor a využít průvodce pro práci s dechem….mě to pomohlo srovnat hodně myšlenek, pocitů a uvědomění si svého já."
M.
"Míša BW provádí velmi citlivě. Vycítila téma, které mi v daný momentu perfektně sedlo. Vytváří pečlivě bezpečné prostředí, provádí pozvolna a příjemně. Nechává prostor pro vytvoření unikátního zážitku, kdy nechává BW plynout, a zároveň pevně hlídá a udržuje prostor, aby zůstával bezpečný. Její oporu jsem cítila velmi silně."
Tereza
"Děkuji z celého srdce Mišulce na jakou mě vzala dechovou cestu. Její láskyplné vedení a podpora mi pomohla dostat se hluboko až za hranice mé mysli a uvolnit hluboké traumata. Mohu jen doporučit a přeji každému aby si dovolil takové léčení. "
Kateřina
"Cely vikend po BW jsem se citila moc krasne a klidne🙏 a klidne. Obcas mi to narusuje unava, ktera je ale spojena s tehotenstvim, ale to mi aspon zase telo rika “vrat se tam, kde jsi byla prave pri BW a vsechno bude zase ok” … ale kazdopadne musim rict, ze jsem s Misou prozila jeden z nejhezcich breathworku, co me zatim, kdo provazel. Moc za to dekuji!"
Gabriela